Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Avusturya, bu kez aşı olmayanlar için Covid-19 karantinasını geri getiriyor

FFP2 maskesi takan bir kişi, Avusturya’nın Viyana kentinde bir korona virüsü (COVID-19) virüsü salgını sırasında 1 Nisan 2021’de Aziz Stephen Meydanı’nda oturuyor. REUTERS / Lisi Niesner

  • Avusturya, B.Avrupa’daki en düşük aşı oranlarından birine sahip
  • Enfeksiyonlar artıyor ve yoğun bakım yataklarında zorluk artıyor
  • Hükümet aşı olanlar üzerinde ek kısıtlamalardan kaçınmak istiyor
  • Bazı durumlarda nüfusun sadece üçte biri evden ayrılabilir

Viyana, 14 Kasım (Reuters) – Avusturya, Pazartesi gününe kadar korona virüsüne karşı tam olarak aşılanmamış milyonlarca insanı karantinaya aldı ve hükümet Pazar günü artan salgın hastalıklar ve yoğun bakım üniteleri üzerindeki artan baskıyla baş edebileceğini söyledi. .

bu Avrupa Merkez Hükümet-19 salgını yine bazı hükümetleri popüler olmayan karantinaları yeniden uygulamaya koymayı düşünmeye sevk ediyor. Avusturya kıtadaki en yüksek enfeksiyon oranlarından birine sahip Yedi günlük etkinlik 100.000 kişi başına 815. Daha fazla oku

Avusturya, aşılar serbest bırakılmadan önce ulusal kilitler sırasında kullanılan günlük hareketlere aynı kısıtlamaları yeniden koyan ilk Avrupa ülkesi oldu, ancak bu sefer sadece azınlıkları etkiledi.

Cumhurbaşkanı Alexander Shalenberg düzenlediği basın toplantısında, “Bu adımı hafife almıyoruz, ancak gerekli” dedi. Gerekli öğeler.

Avusturya nüfusunun yaklaşık %65’i, Batı Avrupa’daki en düşük oranlardan biri olan COVID-19’a karşı tamamen aşılanmıştır. Pek çok Avusturyalı, parlamentodaki en büyük üçüncü aşırı sağ Özgürlük Partisi tarafından tanıtılan aşıya şüpheyle bakıyor.

Tedbirler, yasaktan bir hafta önce restoran, otel, tiyatro ve hava asansörü gibi yerlerden aşı yaptırmayanlar için Pazartesi gününe kadar uzatılacak. devamını oku

Hollanda, herkese uygulanan kısmi bir lokavt uygulayarak davalardaki artışla uğraşırken, Avusturya’nın muhafazakar liderliğindeki hükümeti, tam olarak aşılanmış olanlara daha fazla kısıtlama getirmekten kaçınmak istiyor. devamını oku

Shalenberg, “Aslında, nüfusun üçte birine söylendi: bir nedenden dolayı artık ikametgahınızı terk etmeyeceksiniz. Bu, aşılı ve aşısız insanlar arasındaki temasta büyük bir azalmadır.”

READ  Trump, GOP örgütü onu sıkı tuttuğu için seçim yalanlarına sarıldı

Almanya’da federal hükümet ve Almanya’nın 16 eyaletinin devlet başkanları, kemer sıkma önlemlerini görüşmek üzere gelecek hafta bir araya gelecek. Almanya, Avusturya’yı zaten yüksek riskli bir bölge olarak sınıflandırdı, bu da oradan gelen insanların tecrit edilmek zorunda kalacağı anlamına geliyor ve bu da Avusturya’nın kış turizmi endüstrisine bir darbe oluyor. devamını oku

16 yaş ve üzeri kişilerin %83’ünün tam olarak aşılandığı Avustralya’da yakın zamanda hedef önlemler uygulamaya konmuştur. Bazı eyaletler, belirli endüstriler için aşıları zorunlu hale getirdi ve aşılanmamış kişilerin yemek yeme gibi faaliyetleri yasaklayarak protestolara yol açtı.

Nüfusun %85’inin aşılarının tam olduğu Singapur’da, aşı yaptırmayanların ilk sağlık faturalarını gelecek ay ödemeleri gerekiyor. devamını oku

Sağlık Bakanı Wolfgang Mookstein, Avusturya’nın karantinasının 12 yaşın altındakiler veya yakın zamanda Covit-19’dan iyileşenler için geçerli olmayacağını ve başlangıçta 10 gün süreceğini söyledi.

Polis kontrolleri, ağır para cezaları

Shalenberg’in Muhafazakar Partisi ve polisi de dahil olmak üzere birçok yetkili, yalnızca nüfusun bir kesimi için geçerli olduğu için karantinanın düzgün bir şekilde uygulanıp uygulanamayacağını sorguladı.

İçişleri Bakanı Carl Nehammer, kapsamlı polis kontrolleri ve ihlalleri için 4 1.450 (1.660 $) para cezasına çarptırılacağını ve polisle yapılan tüm temasların nüfusun aşı durumunu kontrol edeceğini söyledi.

Nehmer düzenlediği basın toplantısında, “Yarın itibariyle, Avusturya’da yaşayan her vatandaş ve herkes polis tarafından doğrulanabileceğini bilmelidir.”

Restoranlar, tiyatrolar, kafeler ve kuaförler dahil olmak üzere çeşitli yerlerde aşılandığınızı, Covit-19’dan kurtulduğunuzu veya yakın zamanda test edildiğinizi kanıtlayan resmi COVID geçiş kartının gösterilmesi birkaç ay sürdü.

Bu yerlerde bu tür geçişlere sürekli ihtiyaç duyulur; Geçen haftaya kadar aşı yaptırmayanlar içeri alınıyor. Nehmer, Pazartesi gününden itibaren bu tür geçişleri gerektirmeyen zorunlu olmayan mağazaların aşılanmamış olanlar için sınırsız olacağını, ancak yalnızca polis tarafından yapılan anlık kontrollerin tek test olacağını söyledi.

READ  Hukuk uzmanları Kyle Rittenhouse'un koltuk yargıçları kaderini piyango ile belirliyor

(1 dolar = 0,8734 euro)

Franோois Murphy’nin Raporu; Elaine Hardcase ve Raisa Kasolovsky tarafından düzenleme

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.