Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

AT&T ve Verizon, 5G sürümünde yeni bir gecikmeyi kabul etti

AT&T Inc.

D. %3.37

Ve

Verizon İletişim Inc.

VZ %0.92

Yeni 5G hizmetinin başlatılmasını iki hafta ertelemeyi kabul ettiklerini söylediler. Daha önce bir isteği reddetmişti ABD Ulaştırma Otoritesi tarafından.

AT&T Pazartesi günü geç saatlerde, şirketin ABD Ulaştırma Bakanı Pete Boutique’in talebi üzerine gönüllü olarak iki haftalık ek bir gecikmeyi kabul ettiğini söyledi.

verizon

VZ %0.92

İki haftalık gecikmeyi kabul etti ve yeni hizmetin Ocak ayına kadar faaliyete geçeceğini söyledi.

Pazar günü, her iki şirket de Mr. Şirketler, Boutique ve FAA yöneticisi Steve Dixon’ın 31 Aralık tarihli talebini reddettiklerini söylüyor Yayını ertelemeyi zaten kabul etti 5 Ocak’a bir ay kaldı.

Federal Havacılık İdaresi yakında uçuş kısıtlamaları yayınlamaya hazırlanırken, konuyla ilgili kaynaklara göre, ABD havayollarının ülke genelinde hava trafiği ve kargo ihracatının önemli ölçüde kesintiye uğrayabileceğinden endişe duymasıyla Pazartesi günü ani bir geri dönüş yaşandı.

Konuyla ilgili kaynaklara göre, önde gelen yolcu ve yük taşıyıcılarını temsil eden Amerika Birleşik Devletleri havayolları, federal mahkemeden Çarşamba günü planlanan 5G yayınını engellemesini istemeyi planlamıştı. Ticaret grubu, iki telekom taşıyıcısının 5G lansmanını 19 Ocak’a ertelemeyi kabul etmesi üzerine askıya alındı.

Amerikan havayolları operasyonlarını açıkladı Önemli engellerle karşılaşabilir FAA, ajansın güvenlik endişelerini gidermek için uçuş kısıtlamaları uygularsa. FAA ve uçuş ekipleri, C-bandı olarak bilinen frekanslar olan yeni 5G sinyallerinin, kilit kokpit güvenlik sistemlerine müdahale edebileceğinden endişe duyuyor.

FAA, AT&T ve Verizon’a gönüllü gecikmeyi kabul ettikleri ve havaalanlarındaki güvenlik endişelerini giderme önerileri için teşekkür etti. Şirket, “Bu 5G dağıtımıyla ilişkili hava güçlüklerini azaltmak için daha fazla zaman ve alan kullanmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

READ  Magos, Natsi'yi yeni MacBook Pro'da tam ekran modunda gizler

şirket dedi ki Telsiz şirketleri teklif sundu Bazı Avrupa ülkelerinde kullanılanlarla karşılaştırıldığında. Ajans, ABD standartlarının ve çalışma ortamlarının benzersiz olduğunu söylerken, bu tür önerilerin ABD havacılığının önündeki engelleri azaltacağını söyledi. FAA, yaklaşık 50 havaalanında yaklaşık altı ay boyunca güvenlik düzenlemelerinin yapılacağını söyledi.

Pazar günü, cep telefonu operatörleri, Fransa’nın kablosuz güvenlik endişelerini ele alma yaklaşımını temel alan kendi karşı tekliflerini sundular. ABD’li taşıyıcılar, şirketlerin yeni 5G hizmetlerinin gücünü, FAA endişelerini hafifletmek için daha önce sağlananların altı ay ötesinde azaltacağını söyledi.

FAA’nın önceki talebini reddeden AT&T ve Verizon’un yöneticileri Pazar günü bir mektupta şunları yazdılar: “Amerikan havayollarının Fransa’da her gün uçuş yapmasına izin verilirse, aynı çalışma koşulları Amerika Birleşik Devletleri’nde de bunu yapmalarına izin vermelidir.”

FAA, yeni 5G sinyallerinin, uçak ile yer arasındaki mesafeyi ölçen cihazlar olan radar altimetrelerine müdahale edebileceğinden endişe duyuyor. Uçakları indirmek ve kötü hava koşullarında kazaları önlemek için kullanılan çeşitli sistemler için veri sağlarlar.

Verizon, abone bazında en büyük ABD cep telefonu operatörüdür. Çatışmadaki sermayenin çoğu risk altında. Şüpheli kablosuz lisansları almak geçen yıl 45 milyar dolardan fazlaya mal oldu ve yerdeki cep telefonu kuleleriyle parazit oluşturan uydu operatörlerinin hızla kaldırılması için milyarlarca dolar daha fazlaya mal oldu. Taşıyıcının Salı günü medyaya ve yatırımcılara ağının kalitesini vurgulaması beklenen bir güncelleme sunması planlandı.

2 numaralı taşıyıcı

T-Mobile ABD Inc.

Spektrum aynı federal müzayedede korundu, ancak satın aldığı lisanslar 2023’ün sonlarına kadar mevcut olmayacak. Beşinci nesil ağı, en son havacılık konusunun bir parçası olmayan 2020’de rakibi Sprint ile birleşerek elde ettiği spektrumu zaten kullanıyor.

yaz [email protected] adresinde Andrew Tongle ve [email protected] adresinde Drew Fitzgerald

Telif Hakkı © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Her hakkı saklıdır. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

4 Ocak 2022’de yayınlanan basılı sürüm ‘AT&T, Verizon Delay 5G Rollouts’tur.