Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Arbery’nin soruşturmadaki avukatı, ‘Artık siyah papazların buraya gelmesini istemiyoruz’ dedi.

“Bir emsal başlatacağız. Dünden itibaren, Afrikalı-Amerikalı topluluğun üst düzey üyelerini mahkeme salonuna getireceğiz ve mahkemenin huzurunda duruşma sırasında aile ile oturacağız. , Mahkemeye söyledi. öğle tatilinin ardından. “İstihbarat veya cehalet, tahkim mahkemesini baskı altına alma veya etkileme girişimi olabilir.”

White Clin County’nin çoğunda, dava devam ediyor ve davada ırk kilit rol oynadı.

Geçen hafta, uzun ve tartışmalı bir tahkim sürecinin ardından, Yargıç Timothy Walmsley, jüri üyelerini seçerken ayrımcı görünüyordu, ancak davanın devam etmesine izin verdi. Grubun siyahi bir üyesi.
Birkaç gün önce Koff, “Papa” veya “Joe Six Pack” olarak bilinen dört yıllık üniversite diplomasına sahip olmayan Güneyli bir grup yaşlı beyazda yeterince temsil edilmediğinden şikayet etti. Potansiyel jüri üyeleri gelecek.
NS Rev. Al Sharpton Çarşamba günü Arbery’nin ailesine katıldı ve davada adil bir karar verilmesi ve Arbury’nin öldürülmesi çağrısında bulunarak Cline County Court’un önünde bir dua nöbeti düzenledi. “21. Yüzyılda Bir Katliam.”

Sharpton, ülkenin eski Başkan Barack Obama ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris gibi siyah topluluklar için bazı olumlu kilometre taşları gördüğünü söyledi. Şüphe, sadece teninin rengine göre.”

Sharpton Çarşamba günü küçük mahkeme salonundaydı.

Yargıç Perşembe günü Coville’e Sharpton’un içeride olacağını ve açıkça Arbery aile üyesinin yerini alacağını ve hiçbir engel olmadığı sürece itirazı olmadığını söyledi.

Perşembe günü yaptığı açıklamalarla, Öksürük Sharpton, “Kişisel olarak kendisine karşı hiçbir şeyi olmadığını” söyledi, ancak “Bu hafta başlarında buraya gelen başka siyah papazların veya başka bir Jesse Jackson’ın kurbanın ailesiyle oturup hakem mahkemesini etkilemeye çalışmasını istemiyoruz” dedi. .

Sivil Haklar Başkanı Rev. Jesse Jackson, dava başladığından beri mahkemede görülmedi.

Koff, “Sanırım mahkeme, siyasi çıkarlardan başka hiçbir şeyle ilgisi olmayan insanları içeri alma konusundaki endişemi anlayabilir ve siyaseti bu davanın dışında tutmak istiyoruz.” dedi.

READ  ABD ve Avrupa hisse senedi vadeli işlemleri yükseliyor, petrol patlaması

Sharpton yaptığı açıklamada, avukatın yorumlarını “kayıp insan hayatının ve manevi ve sosyal desteğe ihtiyaç duyan ailenin kederinin değerini vurgulayan” “kibirli uyuşukluk” olarak nitelendirdi.

Sharpton, “Dün ve önümüzdeki günlerde ziyaretim hiçbir şekilde kesintiye uğramayacak ve Ahmed Arbery ailesinin daveti üzerine kamuoyuna açıklandı.” dedi. “Bu itiraz bana açıkça işaret edildi ve bir anne, oğlunu öldüren 3 adamla mahkeme salonunda oturmayı ihmal ediyor, bu acıya dayanacak manevi gücü verecek birinin varlığına layık değil. yaralar.

Yargıç, jüri seçiminde 'kasıtlı olarak ayrım yapar', ancak yargılamanın 1 blok jüri ile devam etmesine izin verir

Arbury’nin annesi Wanda Cooper-Jones, “Cuff’ın gerçekten doğru bir şey yapmaya hazır olduğunu düşünmüyorum, bu yüzden her şeyi doğru yapmaya hazır.

“Hakem mahkemesi hükümetin sunduğu kanıtları dikkate alırsa Ahmed’in adalete kavuşacağını düşünüyorum” dedi.

Gregory McMichael, oğlu Travis McMichael ve Brian – Arbery, araçlara siyah jagger atmakla suçlanıyor. Onu o mahallede öldürdü 23 Şubat 2020’de savunma avukatları, müvekkillerinin yasal vatandaş olan Arbery’yi hırsızlık şüphesiyle tutuklamaya çalıştıklarını söyledi.
İki tanık – Bir polis çavuşu Ve Bir dedektif – Bu hafta Gregory McMichael, Arbery’nin peşine düşmeden önce bir suç işleyip işlemediğini bilmediğini söyledi.

Cowen’in yorumlarına yanıt veren Yargıç Wallsley, “Herkes mahkeme sürecine saygı gösterene ve mahkeme salonunda dikkat dağınıklığı olmayana kadar halk bu mahkeme salonundan tamamen dışlanmayacak” dedi.

CNN, avukatın itirazı hakkında yorum yapmak için Jackson’a yaklaştı.

CNN’den Niah Humphrey, Pamela Kirkland ve Delano Massey rapora katkıda bulundu.