Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Amerikan müzik devi Stephen Sonheim, 91 yaşında hayatını kaybetti.

Çoğu şarkı yazarının bir ömür boyu öğrendiğinden daha fazlasını, Mr. Sonheim’ın hesabına göre, ona bir ders veren öğleden sonra süren bir eğitim seansıydı. Hammerstein onun için yazma alıştırmaları tasarladı: iyi bir oyunu bir müzik aletine dönüştürmek; Kusurlu bir oyunu müzikal haline getirmek; Bir hikayeyi başka bir ortamdan müziğe dönüştürün; Ve son olarak, kendi orijinal hikayenizden bir müzik yazın. Bu genç Mr. Sonheim, Massachusetts’teki Williams College’dan mezun olduğu ve tiyatro kariyerini ciddi bir çalışma karışımı ile tamamladığı bir proje yaptı. Robert Barrow’un altında, Uzlaşmada Entelektüel Katı Uzman, Mr. Sonheim, kendi tabiriyle, “Sanat ilham değildir, yenilik zanaatkarlıkla birlikte gelir” dersini aldı. Bay. Sondheim daha sonra bağımsız olarak çalışacak Milton Babbitt, avangard besteci.

Bay. Sondheim’ın ilk profesyonel gösterisi Business Work Theater’da değildi; Hammerstein’ı temsil eden bir ajans aracılığıyla, 1950’lerin televizyon komedisi “Dopper” için birkaç şehir hayaleti tarafından avlanan hızlı bütçeli bir bankacı hakkında yazmak üzere işe alındı. (Çok daha sonra, Bay Sonheim, Hoodunid filmi “The Last of Sheila”nın senaryosunu aktör Anthony Perkins ile birlikte yazdı; filmin yapımcılığını 1973 yılında ve Herbert Rose yönetti.) 50’li yıllarda kelime oyunlarının hayranı oldu. Ve bulmacaların ve ayrıntılı oyunların mucidi. 1968’den 1969’a kadar New York Press için gizli bulmacalar yarattı.

Arkadaşı, oyun yazarı Anthony Schaefer, oyunun yanlış yönlendirilmesine ve gizemine karıştığını kabul etti ve “Slut” adlı oyununda biraz Mr. Sonheim’a dayanmaktadır. (Oyun bir zamanlar geçici olarak “Stephen Sonheim’dan Kim Korkar?” başlığını taşıyordu.)

Bay. Sondheim, ilk profesyonel gösterisini, yönetmenliğini Philip G. Ve Julius J. Epstein’ın “Front Porsche in Flatbush” oyununun bir uyarlaması. Besteci Frank Loser bunu reddedince hem söz hem de müzik yazmaya başladı. Gösterinin 1955’te yayınlanması planlandı, ancak yapımcı Lemuel Ayers bunun için para toplamadan öldü ve üretim durdu. Gösteri 1997 yılına kadar Londra’daki küçük bir şirket tarafından yayınlanmadı; Daha sonra Chicago’da ortaya çıktı ve nihayet New York prömiyerini 2000 yılında Broadway’deki Second Stage Theatre’da yaptı.

READ  2021 World Series Tahminleri, Braves-Astros Choices: Uzmanlar, Eşit Eşleşen Sonbahar Klasikleri Üzerine Bölünüyor