Ekim 23, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Meksika’ya tam olarak aşılanmış gezginlerle seyahat kısıtlamalarını hafifletiyor

Yeni kurallar, yani Uluslararası hava yolcuları için duyurulduğu gibi, Aşamalı bir yaklaşımla yayınlanacaktır. Kasım ayı başlarında başlayacak olan ilk aşama, tam aşılı ziyaretçilerin, arkadaş veya turizm gibi temel nedenlerle seyahat eden ABD kara sınırlarını geçmesine izin verecek. Ocak 2022’nin başlarında başlayacak olan ikinci aşama, zorunlu veya zorunlu olmayan nedenlerle seyahat eden tüm yabancı yolcular için aşı yapılmasını gerektirecek.

Üst düzey bir yönetici, “Bu yeni aşı gereksinimleri, insanları güvende tutmak ve Covit-19’un yayılmasını önlemek için cephaneliğimizdeki en iyi ekipmanı kullanıyor ve Amerika Birleşik Devletleri’ne karadan veya havadan giden tüm yabancılar için tutarlı, sıkı bir protokol oluşturacak” dedi. gazetecilere anlattı.

Amerika Yerde gereksiz seyahatleri kontrol eder Govt-19, salgının başlamasından bu yana Kanada ve Meksika sınırlarındaki bu kısıtlamaları ve aylık olarak genişletiyor. Amerika Birleşik Devletleri ve bu ülkeler arasında hava yolculuğu mümkündür. Bu kısıtlamalar, sınır ötesi ticaret, ABD vatandaşları ve yasal daimi ikamet edenler ve tıbbi amaçlarla veya okulda seyahat edenler için geçerli değildir.

En son kısıtlamalar 21 Ekim’de sona eriyor. Üst düzey yöneticiler, sınır ötesi seyahat sınırlarının yakında Kasım ayında yayınlanacak olana kadar yürürlükte kalacağını söyledi.

958.000’den fazla göçmenin süratle sınır dışı edilmesini sağlayan Trump dönemi kamu sağlığı düzeni de yürürlükte olacak. Yetkililer, halk sağlığına dayalı olsa da, bu süreçte kalabalık organizasyonlardaki göçmenlerle ilgili endişeler nedeniyle kısıtlamaların gerekli olduğunu söyledi.

Seyahat kısıtlamaları, Biden yönetimini büyüyen araziyi karşılamak için sınırları ayarlamaya çağıran kampanyacılar, milletvekilleri ve sınır belediye başkanları tarafından yoğun bir inceleme altına alındı.

New York Valisi Kathy Hochul Salı gecesi haberi memnuniyetle karşıladı. Demokrat vali yaptığı açıklamada, “Müttefiklerimizi Kanada’ya sınırlarımızı yeniden açtıkları için takdir ediyorum, bu kapatma başladığından beri aradığım bir şey” dedi. “Kanada sadece ticaret ortağımız değil, en önemlisi Kanadalılar bizim komşumuz ve dostlarımızdır.”

READ  Evin Aralık ayı başında borç tavanını uzatmak için oy kullanması gerekiyor

Bir manda bölgesi bölgesini temsil eden bir Demokrat olan New York Temsilcisi Brian Higgins, kararı “Kanada’daki güçlü aşı oranlarının devam eden sınır ablukasını saçma ve haksız kıldığını” söyleyerek duyurdu.

“Aylardır, sürekli sınır ablukasından etkilenen kesimin rahatsız edildiğini duyuyoruz. Bu duyurunun ardından kuzey sınır topluluklarından gelen rahat nefesler o kadar yüksek ki neredeyse her uçta duyulabiliyor. barış köprüsü.”

Sınırların yeniden açılması için zaman çizelgesi sorulduğunda, Beyaz Saray defalarca yaz boyunca oluşturulan geçici çalışma gruplarına işaret etti. Beyaz Saray Hükümeti Müdahale Ekibi ve Ulusal Güvenlik Konseyi tarafından denetlenen bu komiteler, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinden temsilcilerin yanı sıra Devlet, Sağlık ve İnsan Hizmetleri, Ulusal Güvenlik ve Ulaştırma Departmanlarından yetkilileri içerir.

ABD yetkilileri Avrupa Birliği, Birleşik Krallık, Kanada ve Meksika temsilcileriyle müttefikti.

“Şu anda çok yüksek aşılama oranlarına sahip olan Kanada’da ve Meksika’da aşı mevcudiyetinin görünüşte arttığını gördük. Bu ülkeye hem karadan hem de havadan erişim için tutarlı bir yaklaşım istedik, bu yüzden onları hizalamak için bir sonraki adım bu. “dedi üst düzey yönetici.

ABD daha önce Kanadalılara Biden yönetiminin her iki kara sınırında da simetrik kurallara sahip olmak istediğini söylemişti, tartışmaya aşina bir kaynak CNN’e farklı koşullara ve her iki sınırdaki hava yolculuğu kurallarının çelişkilerine rağmen söyledi.

ABD-Meksika sınırı, kaynakları artıran göçmen akını ile karşı karşıya, bu da ABD gümrük ve sınır güvenliği yetkilileri arasında ABD’nin güney sınırındaki seyahat kısıtlamalarının hafifletilmesi konusunda bazı endişeler uyandırırken, aynı zamanda göçmenlere yardımcı olacak personel yetiştiriyor.

Başka bir üst düzey yönetici, CBP’nin aşı durumunu onaylamak ve aşı durumunu kağıt veya dijital olarak kontrol etmek için yolcuları yerinde kontrol etmek de dahil olmak üzere yeni açıklanan aşı gereksinimini uygulamakla suçlanacağını söyledi. Test gerekli olmayacaktır.

READ  Southwest Airlines Pazar günü 1000'den fazla uçuşunu iptal etti

Bu hikaye tepki ile güncellendi.