Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Alabama Crimson Tight, Georgia karşısında yedinci seri galibiyetiyle SEC Futbol Şampiyonası’nı kazandı

Atlanta – Bazı şeyler değişmeyecek, Georgia’nın Alabama’daki başarısı ve Crimson Tide College futbolu playofflarda bir sezon sonrası daha geçirdi.

İkinci Yıllık Üç Aylık Fiyat Genç Mercedes-Benz Stadı’ndaki SEC Şampiyonası maçında 1 No’lu Georgia’yı 41-24 yenerek bir Cumartesi gecesi daha acele etti ve üç gol attı.

Alabama (12-1), Georgia’yı yedinci kez yendi ve dördü burada Atlanta’daki SEC Şampiyonası Oyununda veya Ulusal Şampiyona Oyununda geldi. Nick Saban, Bulldogs Young ve Alabama’nın hücum için toplam 536 yard yuvarlanmasına cevap vermeyen eski yardımcısı Kirby Smart’a karşı 4-0 öne geçti.

Son yıllarda gelecekteki ilk tur NFL draft seçimleri ve kolej futbolunun en iyilerinden biri olarak kabul edilen Georgia savunması, 44 çeyrekte toplam yedi golün oyuna girmesine izin verdi. Ancak Alabama ilk yarıda üç touchdown yaptı ve devre 24-17’lik fark dördüncü çeyreğin başında 38-17’ye yükseldi. Ürdün Savaşı Geri almak Stetson Bennett Konma başına 42 yarda durdurma.

SEC derecesi, Alabama’nın sekiz yıldaki altıncı görünümü ve Crimson Tide, sekiz yılda yedinci kez Kolej Futbolu Playofflarına geri dönecek ve 1. sırada yer alacak.

2015’te Georgia’yı 38-10 yenen Alabama ilk kez 92 maç geride kaldı.

Bu, Nick Saban’ın 1936 öncesi AP anket döneminde herhangi bir koç tarafından 1. sıradaki takıma karşı sekizinci zaferi.

Toplam 461 yardlık hücumla SEC Şampiyonası oyun rekorunu kıran Young, ilk yarıda 421 yarda 286’yı geçti. Georgia (12-1) erken bir 10-0 öne geçti, ancak Alabama ikinci çeyrekte 24 sayıya sıçradı – SEC Şampiyonası maçında herhangi bir çeyreğin en yüksek skoru – ve 24-17 öne geçti. Yarım.

Young’ın oynamasının yanı sıra hücum hattı da eşit derecede iyiydi. Bir hafta önce Alabama, Young’ı Auburn karşısında 24-22’lik bir dörtlük galibiyette savunmak için mücadele etti ve yedi kez elendi. Ancak tüm sezon boyunca boğucu olan Georgia savunmasına karşı, Young’ın futbolu tekrar atmak için temiz cepleri vardı.

READ  Alabama'ya Karşı. Arkansas skoru, paket servisler: Price Young, Tight Hawks'ı yendi, SEC West'i ele geçirdi

Temiz cebi olmadığında dolaşır, oyunlar oynardı.

Alabama ikinci yarıyı en iyi oyuncusu olmadan oynadı. John Metzi III, İlk yarıda sakatlandı ve dönmedi. Fakat Jameson Williams Georgia 184 yarda ve iki touchdown için yedi yakalama ile ikinci oldu.

Bennett 340 pas yardı ve üç touchdown ile bitirdi, ancak iki kez durduruldu. Dawgs’ın geri dönme şansı olmadan üçüncü çeyrekte iki kırmızı bölge gezisi yaptılar ve puansız kaldılar.

Georgia, tüm sezon boyunca yakın bir maçta olmadı ve Cumartesi günü Docs’un geride kaldığını gösterdi. Nefsi müdafaada durmayı beceremediler, hücumda kilit noktayı bitiremediler ve Young’ı yavaşlatmanın bir yolunu bulamadılar.

Yenilginin Georgia’yı hayal kırıklığına uğrattığı gibi, Dawgs da kolej futbolu playofflarının bir parçası olacak. Resmi açıklama Pazar akşamı seçici kurul tarafından yapılacak.