Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

ABD ve Avrupa hisse senedi vadeli işlemleri yükseliyor, petrol patlaması

1 Kasım 2021’de Japonya’nın Tokyo kentindeki bir konferans salonunda görüntülenen elektronik hisse senedi fiyat panosu. REUTERS / Issei Kato

reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

  • Asya Borsaları:
  • Asya hisse senetleri kolay, ancak ABD’nin geleceği zıplıyor
  • ABD CBI federal kaseti mühürlemek için bir dava buldu
  • Uzun vadeli hazineler bazı kazançlardan vazgeçiyor
  • Suudi Arabistan fiyatını artırdıkça petrol yükseliyor

SYDNEY, 6 Aralık (Reuters) – Asya ve Avrupa hisse senetleri Pazartesi günü yükseldi, menkul kıymetler son kazançlarından bazılarında teslim oldu ve Suudi Arabistan ham petrol fiyatlarını artırdı.

Kasım ayındaki karışık ABD istihdam raporu, Federal Rezerv’in tüketici fiyat raporu için bir haftadır bekleyen kemer sıkma piyasa beklentilerini sarsmak için henüz fazla bir şey yapmadığını gösterdi.

Bu varyasyon ABD eyaletlerinin üçte birine yayıldığından, Omigron bir endişe kaynağıydı ve Güney Afrika’dan gelen raporlar sadece hafif semptomlar gösteriyordu. devamını oku

reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

Japonya dışındaki Asya-Pasifik hisse senetleri MSCI’nin en geniş endeksi olduğu için erken işlemler temkinliydi. (.MIAPJ0000PUS) %0,5 azaldı.

Japonya’nın Nikkei’si (.N225) Hükümet ekonomik büyüme tahminini 490 milyar dolarlık rekor bir teşvik paketine yükseltmeyi düşünse bile %0,5 gevşeme. devamını oku

Çin mavisi cips (.CSI 300) Devlet medyası, Pekin Bankalarının rezerv talep oranlarını (RRR) “zamanında” düşüreceğini söyleyen Başbakan Lee Keqiang’a atıfta bulunarak %0,6 kazandı.

Sorunlu emlak geliştiricisi China Evergrande Group’un hisseleri (3333.HK) Şirketin krediyi geri ödemek için yeterli paraya sahip olacağına dair hiçbir garantisi olmadığını söylemesinin ardından %11 düştü. devamını oku

Wall Street Cuma günü geç bir düşüşün ardından S&P 500 vadeli işlemleri %0,4 ve Nasdaq vadeli işlemleri %0,1 arttı. EUROSTOXX 50 vadelileri %1,1 ve FTSE vadelileri %0,8 arttı.

READ  Durdurulamaz Josh Allen, Vatanseverler | NFL, playoff galibiyetini ezmek için faturalarda başı çekiyor

ABD’de çekirdek ücret Kasım ayında düşmesine rağmen, hanehalkı anketi güçlüydü, istihdamda 1,1 milyon artış ve işsizlik %4,2’ye düştü.

Barclays ekonomisti Michael Capone şunları söyledi: “Ekonominin tam istihdama Fed’in önceden düşündüğünden çok daha yakın olacağını düşünüyoruz.

“Bu nedenle, Aralık toplantısında hızlı bir düşüş ve ardından Mart ayında ilk tarife zammını bekliyoruz. 2022’de üç adet 25 baz puanlık artışın devam etmesini bekliyoruz.”

Vadeli işlem piyasasının Mayıs ayına kadar %0.25 ve Kasım ayına kadar %0.5 ile neredeyse tamamen fiyatlanması bekleniyor.

Gerçeği anlayın’

Hawkish Outlook, BofA’nın baş yatırım stratejisti Michael Hartnett’in bir “oran şoku” ve finansal koşulların sıkılaşması beklentisiyle 2022 için hisse senetlerinde yükselişe geçmesinin bir nedeni.

Gayrimenkul, gayrimenkul, emtia, oynaklık, para ve gelişen piyasaları desteklerken tahviller, borçlar ve hisse senetleri savaşabilir.

Şu an için, kısa vadeli hazine getirileri daha fazla baskı yapıyor, ancak yatırımcılar uzun vadede harekete geçecek, zaman içinde daha yavaş ekonomik büyüme ve enflasyon ve mali oranlarda daha düşük zirveler anlamına gelen önleyici rallilere bahis yapıyor.

On yıllık ABD getirileri geçen hafta yaklaşık 13 baz puan düşerek geçen yıl %1.38’e geriledi ve bu yıl spread’i iki yılın en düşük seviyesine indirdi. Bize

Kısa vadeli oranlardaki artış, özellikle Omigron varyantının yayılmasına karşı savunmasız görünen büyüme ağırlıklı para birimlerine karşı ABD dolarının değerini artırmaya yardımcı oldu.

ABD doları, Avustralya ve Yeni Zelanda doları karşısında 13 ayın en yüksek seviyesini vurdu, ancak majörde 96.214’te nispeten sabit kaldı.

Euro 1,1294$’a geriledi, yine de son dip seviyesi olan 1.1184$’dan daha iyi, dolar ise yen karşısında 113.00’da güçlü bir tutunma sağladı.

Cumartesi günü, kâr etme ve makro ekonomik endişeler kripto para birimlerinde yaklaşık 1 milyar dolarlık satışları tetiklediği için Bitcoin değerini beşte bir oranında düşürdü. devamını oku

READ  Amerikan müzik devi Stephen Sonheim, 91 yaşında hayatını kaybetti.

Bitcoin en son 48.954 dolardan kapandı ve haftayı 41,967 dolardan kapattı.

Emtialar arasında altın, uzun vadeli tahvil getirilerindeki düşüşten bir miktar destek buldu, ancak birkaç aydır 1.720 $ / 1.870 $ aralığında yatay işlem görüyor. Pazartesi günü itibariyle ons başına 1.784 dolardı.

Petrol fiyatları, Suudi Arabistan’ın Asya ve ABD’ye satılan ham petrol fiyatlarını artırması ve nükleer anlaşmayı yenilemek için ABD-İran dolaylı müzakerelerinin çıkmaza girmesinin ardından yükseldi.

Brent 1,34 $ artarak 71,22 $’a yükseldi ve ABD ham petrolü 1,39 $ artışla varil başına 67,65 $’a yükseldi.

reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

Wayne Cole’un raporu; Düzenleme Sam Holmes

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.