Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

ABD, Omigron tehdidiyle daha fazla seyahat kısıtlaması planlıyor

CDC yorum yapmaktan kaçındı.

Salı günü geç saatlerde CNN’den Erin Burnett’e konuşan ABD’li General Vivek Murthy, seyahat kısıtlamalarının “bir değişiklikten kalıcı olarak kaçınmadığını” söyledi. Ancak, “aşılanmak ve varyasyon hakkında daha fazla bilgi edinmek için daha fazla insana zaman kazandırabilir” dedi. [and] Testler de dahil olmak üzere daha fazla seyahat güvenliği önlemlerinin güçlendirilmesi üzerinde çalışın.

Murthy, “CDC bir dizi önlemi değerlendiriyor – şimdilik ne uygulayacağına tam olarak karar vermedi,” diye devam etti. Ancak, dikkate aldığı bazı eylemlerin, virüsün buraya gelmeden önce tespit etme yeteneği üzerinde önemli bir etkisi olacağını umuyorum” dedi.

Bu ayın başlarında, yönetim ve CDC, Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat eden yolcuların, uçağa binmeden üç gün önce yapılan bir Covit-19 testinin aşı kanıtlarını ve negatif kanıtlarını göstermelerini şart koştu. Amerika Birleşik Devletleri’ne dönmek isteyen aşılanmamış Amerikalılar, ayrılışlarından bir gün sonra test edilmiş ve varıştan sonra geri dönen daha katı test gereksinimlerine tabidir.

Salı günü erken saatlerde, Beyaz Saray Corona virüsü müdahale koordinatörü Jeffrey Giants Muhabirlere söyledi Çeşitli sağlık kurumları, seyahat ihtiyaçlarını değiştirmek için herhangi bir işlem yapmadan önce, Omicron varyantı hakkındaki verileri, özellikle yayılımı ve ciddiyetinin yanı sıra mevcut aşılara karşı ne kadar koruma sağladığını birlikte değerlendirir.

Biden yönetimi, yeni varyantı ilk kez bildiren Güney Afrika’nın yanı sıra yakınlardaki Botsvana, Namibya, Zimbabve, Lesoto, Eswatini, Malavi ve Mozambik’ten seyahat etmeyi zaten yasakladı. Ama varyasyona dair işaretler var. Avrupa’da ortaya çıkmış olabilirAvrupa’dan uçuşların çekilmesinden birkaç hafta sonra, Amerika Birleşik Devletleri’nin uçuşları tekrar durdurup durdurmayacağı sorularını gündeme getiriyor.

Bir ABD havacılık subayı Daha önce Politico’ya anlattı Taşıyıcıların, kalkış öncesi testler için Ocak ayından itibaren aşı durumu da dahil olmak üzere yolcu bilgilerini toplama yöntemi vardır. CDC’nin yasal ad, doğum tarihi, e-posta adresi, telefon numarası, seyahat yeri ve aşı kanıtı gibi bilgileri kullanması zorunlu değildir. 8 Kasım’da yeniden açıldı – Değilse, sektör yetkilisi söyledi.

READ  YouTube TV, ESPN dahil Disney kanallarını kaybediyor

Ancak bazı uzmanlar, bu önlemlerin yeterli olmadığını ve ulusal standartlar gerektirdiğini öne sürdüler.

Rockefeller Vakfı Epidemiyoloji Enstitüsü CEO’su ve eski biyomedikal yöneticisi Rick Pride, “Neredeyse iki yıllık küresel krizde, ABD CDC’sinin şimdi Amerikalı gezginleri korumak için seçenekleri değerlendirmek için bazı çağrılar yapması hayal kırıklığı yaratıyor” dedi. Gelişmiş Araştırma ve Geliştirme Kurumu müdürü, yönetimin son hamlelerine yanıt olarak POLITICO’ya bilgi verdi.

“Bu, kötü planlanmış ve yürütülmüş başka bir sersemlik tepkisine yol açabilir. Hızlı bir test altyapısına sahipler mi? Yolcular zorunlu politikaya ücretsiz olarak uyabilir veya test başına 25 ila 50 dolar ödeyebilir ve uluslararası yolcuların artık tahammül ettiği karmaşık hizmeti kullanabilir mi? ?” Bir açıklamada söyledi. Onu terk etme ve devam etme zamanı. “

David Lim bu rapora katkıda bulunmuştur.