Ekim 23, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

8 Ekim Cuma günü borsa açılmadan önce bilmeniz gereken 5 şey

İşte yatırımcıların işlem gününe başlamak için ihtiyaç duyduğu en önemli haberler, trendler ve analizler:

1. Hisse senedi vadeli işlemleri, hayal kırıklığı yaratan istihdam raporunun ardından geri döndü

Tüccarlar, 6 Ekim 2021’de New York City’deki New York Menkul Kıymetler Borsası’nın (NYSE) katında çalışıyor.

Brendan McDermott | Reuters

Amerikan hissesinin geleceği Cuma günü yükseldi çünkü hükümet Eylül istihdam raporunda beklenenden çok daha zayıftı. NS 10 yıllık hazine getirisi İş verileri sürekli düştü, Yaklaşık %1.56 işlem gördü. Perşembe günü, piyasanın odak noktası artan tahvil getirilerinden Washington dışında bir borç tavanı anlaşmasına kaydı. NS Dow Jones Endüstriyel Ortalama, NS S&P 500 Ve bu Nasdaq Hepsi yaklaşık %1 yükseldi, Üç başarılı galibiyet günü kaydetme Ekim ayının ilk tam işlem haftası için üç hisse kriterini rayına oturtmak. Geçen Cuma günü elde edilen güçlü kazanımlar, S&P 500 ve Nasdaq için Şubat ve Eylül başındaki en kötü haftanın gidişatını değiştirmeye yetmedi.

2. Geçen ayki istihdam artışı Ağustos okumasının gerisinde kaldı

İnsanlar 9 Eylül 2021’de Inglewood, California’daki Sophie Stadyumu’nda bir iş fuarına katılırken bilgi alıyor.

Patrick D. düşmüş | AFP | Getty Resimleri

3. Senato borç tavanında kısa vadeli bir artış uygular, bir sonraki oylamada Meclis

ABD Başkenti, Washington, DC, ABD, Çarşamba, 6 Ekim 2021.

Stephanie Reynolds | Bloomberg | Getty Resimleri

Senato onayladı Perşembe gecesi bir uzlaşma tasarısı, ülkenin borç tavanında kısa vadeli, 480 milyar dolarlık bir artışa izin verecek. Hazine Bakanlığı’nın tahminlerine göre bu miktar Aralık ayı. 3’e kadar sürer. Kanun şimdi Meclis’e geçiyor, Meclis Başkanı Nancy Pelosi, D-Calif., önümüzdeki günlerde alması bekleniyor. Eşi görülmemiş ABD taksiti için 18 Ekim son tarihi yaklaşırken, Demokratlara Cumhuriyetçilerin oyları olmadan bir uzlaşma süreci yoluyla borç tavanını nasıl artıracaklarını anlamaları için yaklaşık iki ay veriyor.

4. Doğal gazın fiyatı boğulma nedeniyle ABD petrolünün varil başına 80 dolara yaklaşıyor

İşçiler, Teksas’ın Midlands bölgesindeki Permiyen Havzasındaki petrol kuyularından petrol çıkarıyor.

Benjamin Lowe | Getty Resimleri

ABD petrol fiyatları, ölçülen Batı Teksas Orta Düzey Ham Petrol, Cuma sabahı daha yakın Varil başına 80 dolara kadar. Son WTI 3 Kasım 2014’tü. ABD petrol vadeli işlemleri Perşembe günü belirlenen fiyatlara göre bu hafta yaklaşık %3,2 arttı şüpheler üzerine ABD hükümeti yakında stratejik rezervlerinden ham petrolü serbest bırakacak.

Doğalgaz fiyatlarıDüşük bir Cuma günü, Avrupa ve Asya, sıvılaştırılmış petrol gazı için rekabet ederken bir kez daha rekor seviyelere ulaştı. Avrupa, kışın yeterli LNG deposuna sahip olmayabileceği endişesiyle satın alıyor. Asya, istenmeyen talebi karşılamak için satın alıyor.

5. Elon Musk, Tesla’nın genel merkezinin Kaliforniya’dan Teksas’a taşındığını söyledi

Tesla CEO’su Elon Musk, bir basın toplantısı sırasında Tesla Gigafactory’nin dökümhanesinde duruyor. Yıl.

Patrick Blull | Görüntü İttifakı | Görüntü İttifakı | Getty Resimleri

tesla resmi Karargahını taşır Palo Alto, California’dan Austin, Texas, CEO’ya elon musk Şirketin 2021 yıllık hissedar toplantısında açıklandı. Nisan 2020’de bir Tesla gelir çağrısında Musk, California hükümet yetkililerini hükümetle ilgili geçici sağlık siparişlerini “faşist” olarak nitelendiren bir “faşist” olarak nitelendirdi. 2020’de Musk, Los Angeles’tan yirmi yıldır yaşadığı Austin bölgesine şahsen taşındı. Ancak Tesla, California fabrikasında üretimi artırmayı planlıyor.

– Reuters bu rapora katkıda bulunmuştur. Bir Profesyonel gibi tüm piyasa aktivitelerini takip edin CNBC Pro. Enfeksiyon hakkında en son bilgileri alın CNBC’nin Corona Virüs Kapsamı.

READ  2021 iPod Pro'nun fiyatı daha da düşük