TFF Başkanı Yıldırım Demirören'den flaş açıklamalar!

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören A Spor'da önemli açıklamalarda bulundu.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören'den flaş açıklamalar!

Demirören'in yaptığı açıklamalardan satır başları şu şekilde;

3 bakanımıza gönülden teşekkür ediyorum. Senelerdir olması gereken topantıyı bugün yapabildik. Yeni sezonun tedbierlerini hep beraber tartıştık. Spordaki şiddeti konuştuk. Bir başkanın bir başkanı dövmesinden, Samsun'da yaşanan olaylara dek konuştuk.

 Bir başkan bir başkanı dövdüyse ve bu başkan 6222'den affedildiyse bu yasa yere gömüldü. Bu yasanın hakim ve savcılar tarafından direkt uygulanması gerekir. Futbol bir tiyatro, sahne oyunu eğlence. Bundan faydalanmanız lazım. Federasyonun görevi organizasyon, güvenlik bizim görevimiz değil. O maçta 2000'e yakın güvenlik görevlisi vardı. Galatasaray, Fenerabahçe ve Beşiktaş maçlarından daha fazla güvenlik görevlisi vardı. Burada hatalı kim diye aramamaız lazım, bunu nasıl düzeltiriz diye bakmamız lazım.

6222'nin adli tarafının tamamen uygulanmasıyla bu sorunu çözeriz... Bundan sonraki kuğpa finallerinde e-bilet uygulanacak. Süper Kupa maçındaki bütün biletler T.C kimlik numarasıyla basıldı. Yakalanan kişiler de bundan dolayı bulundu. Demek ki biz TFF tarafından gerekli uygulamaları yapmışız.Bizim verdiğimiz cezalar kurumların kendi kendine aldığı kararlardır. Hukukçularımız talimatlara göre ceza verirler. Benim kimseye şu kulübe ceza  verin, şundan kaldırın diyemem. Camialar, yöneticiler, seyircilerimiz yaptığı her hareketin TFF karşısında bir bedelinin olduğunu bilmelidir.

Taraftarları gördük, baltayla geliyorlar. Ya nereye geliyorsunuz? Bundan sonra şehirden çıkarken aranacaklar.

Hocamız ile yollarımız ayrıldı. Ben kendisine tekrar teşekkür ediyorum. Kendisiyle tekrar buluşup durumu değerlendireceğiz. Sonrasında yönetim kurulunda karar vereceğiz. Hocamızla konuşarak ayrıldık.Konuşarak anlaşarak ayrıldık. Ben şahsen gittim. Anlaşarak ayrıldık dediğimiz konuşarak ayrıldık.
 

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2017, 02:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER