Bertomeu: Final Four İstanbul'da olacak

Son dönemde artan terör olayları nedeniyle Final Four’un İstanbul’dan alınması konusu sık sık gündeme gelirken Euroleague CEO’su Jordi Bertomeu kararını tekrardan yineledi.

İstanbul'da düzenlenecek olan THY Euroleague Final Four'u ile ilgili spekülasyonlar sık sıkgündeme gelse de Euroleague CEO'su Bertomeu'dan açıklama geldi.

Sport.es internet sitesine Final Four’u İstanbul’dan almayacaklarını söyleyen en yetkili ağız, geçmişte dediği gibi "bütün bu olaylar başka yerlerde de oluyor biz çok ciddi güvenlik planları hazırlayacağız" şeklinde konuştu.

Jordi Bertomeu: ”İstanbul’da son zamanlarda birçok olay yaşandı ancak diğer ülkelerde de bu olaylar yaşandı. Fransa’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’ndan üç ay önce Fransa korkunç bir saldırı yaşadı. Başka bir yerde bu olayların gerçekleşmeyeceğinin garantisini veremezsiniz. Güvenlik planlarınımızı çok ciddi şekilde Türk hükümeti ile düşünüyoruz. Geçen sene Berlin’de oynanan Final Four’a göre daha sıkı bir güvenlik olacak.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2017, 01:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER