Şanlıurfa'nın hocasından çok özel açıklamalar

Şanlıurfaspor'u çalıştıran Ogüz Temizkanoğlu, Radyospor'da yayınlanan röportajında önemli açıklamalarda bulundu.

Şanlıurfa'nın hocasından çok özel açıklamalar

Şanlıurfaspor'u çalıştıran Ogüz Temizkanoğlu, Radyospor'da yayınlanan röportajında önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye'deki ideal teknik direktör anlayışına eleştiri getiren Temizkanoğlu, "Türkiye’de geçerli olacak bir tecrübe kazanmamız gerekiyordu. Biz de kendimize güvendiğimiz için zor takımları tercih ettik çünkü Türkiye’de 'tecrübeli hoca' anlayışı var. Biz de özellikle Elazığspor’da bunları elde ettik" dedi.

"Türkiye’de yöneticiler sizin geçmişinize ya da oynadığınız takımlara bakmıyor. Nereyi çalıştırdığınıza ve ne yaptığınıza bakıyor. Tecrübeli hocaların nasıl, kim tarafından bir yerlere geldiğini herkes çok iyi biliyor. Bu nedenle bu anlayışın değişmesi gerekiyor. Başarıya aç olan biziz" ifadelerini kullanan çalıştırıcı, tecrübeli ve başarıya doymuş hocalardan ziyade vizyonu geniş, başarıya aç hocalarla devam etmek gerektiğini savundu. "60-70 yaşındaki hocalarla geleceğe dönük planlamalar yapılamaz" dedi. Temizkanoğlu sözlerine şöyle devam etti;

"Vizyonu dar olan tecrübeli hocalar da var. Başkan ve yöneticiler doğru bir yönetim sergilemiyor. İşi bilseler bile onları etkileyenler oluyor. Ayrıca önüne gelen menajer oluyor ve kulüpleri soyup soğana çeviriyorlar. Sonra da bu mali tablolar ortaya çıkıyor"

"Bir kulüp aynı menajerden 6-7 futbolcu alıyorsa, kulübün anahtarını o menajere teslim edin zaten. Çünkü o menajer kulübü istediği gibi yönetir. Türk futbolunda ne yazık ki parası olanlar da işi bilmiyor, yanlarına da işi bilen kişileri almıyor. İşler kötüye gittiği zaman da başarısızlık geliyor"


2 takım ile görüşmeye devam ettiğini dile getiren Temizkanoğlu, "Tekliflerini düşünmek için zaman istedik. Hedeflerimin örtüştüğü 2 kulüp, inşallah biriyle anlaşacağım" dedi.
 

Ajansspor

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2017, 14:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER