Bülent Yavuz: Hakemlere tepki yersiz

Süper Lig'in 21. haftasında maçları yönetecek hakemlerin açıklanmasıyla birlikte eleştiri ve tepkiler gelmeye başladı. Peki bu eleştiriler haklı mı yoksa yersiz eleştiriler mi? MHK eski başkanlarından Bülent Yavuz'a hakem atamalarını sorduk.

Bülent Yavuz: Hakemlere tepki yersiz

Merkez Hakem Kurulu önümüzdeki hafta maçları yönetecek hakemleri açıkladı ve hemen ardından tepkiler geldi. Peki bu eleştiriler neden yapıldı? Fırat Aydınus ve Barış Şimşek'e yapılan eleştirler haklı mı?

Merak edilen bütün soruları MHK Eski Başkanı Bülent Yavuz'a sorduk, işte cevaplar...

"Bu hakemleri en iyi kontrol eden MHK Başkanı ve arkadaşlarıdır. Böyle bir atamayı uygun buluyorlarsa söyleyecek birşey yok. Koşamamak veya sakatlıktan çıkmak, hakem özelliklerini kaybetmek anlamını taşımaz. Hem Fırat Aydınus hem Barış Şimşek ikisi de çok değerli hakemlerimiz. Dolayısıyla MHK başkanı böyle bir atama yapmışsa saygı duymak gerek. Maçlar güzel geçerse bir problem yok ama sıkıntı olursa MHK bunun cevabını verir."

İŞTE 21. HAFTANIN HAKEMLERİ!


"Tepkiler yersiz!"
"Tepkiler biraz yersiz tabi ikisi de yeterli hakemler. Zaten kaç tane hakemimiz var ki? 20 tane hakem var. Tecrübeli hakemler bunlar. MHK böyle bir tercih kullanmışsa bekleyip göreceğiz, ben iyi olacağı kanaatindeyim."

- Peki bu bir risk midir hocam?

"Hakemlik şanstır. Bugün diğer hakemler de var. Halis Özkahya, Cüneyt Çakır, Yaşar Kemal Uğurlu... onlar için de aynı risk geçerli. Hakem neticede çıkar 90 dakika boyunca hata yapmamaya özen gösterir ama biliyorsunuz Türkiye'de çok değişik şekilde baskılar var. Tabi hakem zaman zaman sahada sıkıntı yaşıyor. Diyelim ki Allah hakem şansı versin."

"MHK çıkış içinde"
"Ben de bu işi yaparken bu tip sıkıntılar yaşadım. MHK şuan bir çıkış içinde ve çok çalışıyorlar, ben de biliyorum federasyonun içinde yer aldığım için çok çalıştıklarını biliyorum. İnşallah başarılı olurlar."


İbrahim Demir - Özel Haber
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER