Fenerbahçe 81-75 Anadolu Efes

Spor Toto Basketbol Ligi'nde Fenerbahçe evinde Anadolu Efes'i 81-75 mağlup etti.

Fenerbahçe, Anadolu Efes'i 81-75 yenerek onbirinci galibiyetini aldı ve rakibini yakaladı.

Anadolu Efes'in uzunlara götürdüğü yardımları Fenebahçe çok iyi değerlendirdi ve uzunların asistleri ile 3'ü Datome'den olmak üzere gelen dört üçlük isabetiyle 3. dakikada skor 12-6 oldu. Cedi Osman'ın Sloukas savunmasına karşı post uplarına Fenerbahçe'nin yaptığı yardımlar sonucunda Anadolu Efes ekstra paslarla boş atışlar bulup oyuna girdi. Anadolu Efes son bölümde Cedi'nin penetrelerinden skor üretirken Ekpe Udoh'un devreye girmesiyle Fenrerbahçe ilk çeyreğş 20-14 önde tamamladı. 

İkinci periyoda Anadolu Efes, Doğuş Balbay'ın topa yaptığı baskının da etkisiyle agresif savunma yaparak başladı ve hızlı hücumlarla 3. dakika dolmadan farkı 2 sayıya (20-18) düşürdü. 06:48 kala Derrick Brown'ın Jan Vesely'ye yaptığı faulden sonra iki oyuncu arasında itişme oldu ve ikisine de sportmenlikdışı faul verildi. Bu gerilimden basketbol zararlı çıktı ve olmayan fauller çalınmaya başlandı. Jan Vesely daha sonra hücumda yaptığı faulle dörtleyip kenara gitti, 6. dakikada skor 25-25'e geldi, Datome'nin hiç kaçırmadan attığı dördüncü üçlükle Fenerbahçe 8. dakikada skoru 36-30'a getirdi. Honeycutt'ın Sloukas'a istem dışı ayağının takıldığı pozisyonda verilen sportmenlikdışı faulden sonra maçtaki en büyük fark ortaya çıktı: 38-30.

Bir sonraki hücumda Luigi Datome'ye verilen teknik faul sonrasında Dunston iki atışı da sayıya çevirdi: 38-32

Fenerbahçe ilk periyodu 41-34 önde tamamlarken Luigi Datome 14 sayıyla en skorer oyuncu oldu. İlk yarıda yüzde 70 (7/10) üçlük isabeti blan Fenerbahçe iki sayılık atışları ise yüzde 33 (9/14) ile kullandı. Anadolu Efes'te Thomas Heurtel 9 sayı kaydetti. Doğuş Balbay'ın iki sahada gösterdiği enerji ile Anadolu Efes üçüncü çeyreğe 6-0'lık seri ile başladı. Üçlüklerin peşpeşe geldiği bu bölümde Fenerbahçe 5. dakikayı 50-49 önde geçti. Anadolu Efes 7. dakikada Granger'ın üçlüğü ile skoru eşitledi: 52-52. 

Perasovic, Cedi Osman'a kızıp tepki gösterirken hakem Mavisu durumu algılamayıp teknik faul verdi. Anadolu Efes'in koçu 51 saniye kala Fenerbahçe 59-52 öne geçmişken oyuncusu Heurtel'e kızdı ama bu defa teknik faul almadı. Son periyoda Fenerbahçe 61-56 önde girdi. 
 
Fenerbahçe'ye büyük katkı veren Kalinic'in basketi, Ekpe Udoh'un 1/2 serbest atışı 7 dakika kala skor 68-60 oldu. Sloukas'ın sürüklediği sarı-lacivertliler üçbuçuk dakika kala farkı 9 sayıya (79-70) çıkardı, Dixon'ın basketi birbuçuk dakika kala üçlüğü skoru iyice kopardı: 81-70. Karşılaşma 81-75 sona ererken Kalinic son saniyede yapılan faulünü verilmemesine olası averaj hesaplarını düşünerek itiraz etti.

Kaynak: Basketfaul
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER