Arda Turan Milli Takım'a döndü!

Barcelonalı yıldız futbolcu Arda Turan, Milli Takıma geri döneceğini açıklayan bir metin yayınladı. Sosyal medya hesabından aldığı yeni kararı duyuran Arda Turan'a yorum yağdı.

Arda Turan Milli Takım'a döndü!

Adı şu sıralar Galatasaray ile transfer dedikodularına da karışan Barcelonalı yıldız futbolcu Arda Turan, Milli Takım'a geri dönme kararı aldı.

Kosova maçının ardından gazeteci Bilal Meşe ile tartışan Arda Turan Milli Takım'dan ayrılma kararını duyrurmuştu. Türk yıldız Milli Takım'a  yeniden döndüğünü açıkladı. Mircea Lucescu ve Yıldırım Demirören'in Milli Takım'a dönmesinde kararının etkili olduğunu belirten Arda Turan sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile yeniden dönme sürecini açıkladı.

İşte Arda Turan'ın o sözleri;

"Bildiğiniz gibi Kosova maçı öncesinde yaşanan tatsız hadiseler sonrasında milli takım formasına veda etmiştim. Bu kararı almamın sebebi; adım etrafında yaşanan tartışmaların milli takıma ve o kutsal formaya zarar vermesiydi. Bu süreçte hiçbir zaman olgunluğu, sevgiyi ve birleştirici tavrı elden bırakmayan federasyon başkanımız Sayın Yıldırım Demirören ve yönetiminin ardından hocamız Mircea Lucescu'nun sevgi dolu tavrı kararımı yeniden gözden geçirmeme sebep oldu. Şunun bilinmesi isterim ki; milli formanın hiçbir futbolcuya ihtiyacı yoktur ama bizlerin her zaman bu formanın onurunu taşımaya ihtiyacımız vardır. Bu andan itibaren hocamız uygun gördüğü takdirde milli formayı tekrar sırtıma geçirmekten, her zamanki gibi, onur duyacağımın bilinmesini isterim. Bu kalan zorlu dört maçlık süreçte ve devamında her şartta arkadaşlarımın yanında olma isteğimi kamuoyuna saygılarımla arz ederim. 

Arda Turan"

Barcelonalı yıldızın paylaşımı ise şu şekilde;

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2017, 02:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER