Ferudun Tankut: UEFA ve FIFA'ya gideceğiz

Kardemir Karabükspor Kulübü Başkanı Ferudun Tankut, Galatasaray'a giden Igor Tudor ve sarı kırmızılı kulüple ilgili açıklama yaptı.

Ferudun Tankut: UEFA ve FIFA'ya gideceğiz

Igor Tudor'un Galatasaray'a gidişine kızan Karabükspor'un tepkisi dinmek bilmiyor.

Radyospor'a konuşan Başkan Ferudun Tankut, UEFA ve FIFA'ya gideceklerini söyledi.

 "Emenike'yi aldım. Belki de 20-30 yıl kırılamayacak bir rekorla. Türk Futbol tarihinde bir ilk olarak 9 milyon Euro'ya sattım. Yine bir ilk gerçekleşti. Türkiye'de kulüpler teknik direktörler takımdan ayrılırken para verirdi, bu sefer Karabükspor takımı para kazandı. Hocadan 150 bin Euro tazminat alındı. Tudor'un dürüstlüğüne inanıyorduk, kendisi bize iddiaların asılsız olduğunu söylemişti. Arkadaşlarımıza talimat verdim, gereken neyse yapılacak. UEFA ve FIFA'ya gideceğiz" dedi.

"PETRESCU VE BARİSİC ADAYLAR ARASINDA"

Yeni teknik direktör konusunda ise Başkan Tankut, "Yurt dışından 4 tane hocayla görüşmelerimiz devam ediyor. Onlardan birisi hakkında karar vereceğiz. Listemizde Dan Petrescu ve Zoran Barisic de yer alıyor" ifadelerini kullandı.

"TRAORE'NİN HAFİF SAKATLIĞI VAR"

Traore hakkında ise Ferudun Tankut, "Abdulrazzak Traore bizim sözleşmeli oyuncumuz. Ara transfer dönemi Türkiye'de kapandı. Kendisi dün geldi, çalışmalara başladı. Hafif bir sakatlığı var. Kadromuzda devam edecek. 31 Mayıs'tan sonra ya da bu süreç içerisinde anlaşma olur mu olmaz mı göreceğiz" diye konuştu. (Ajansspor)

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2017, 18:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER