banner170

Devler Ligi'nde ihtimaller

Şampiyonlar Ligi'nde gruplarda son maçlar oynanacak. Grup statüsüne puan eşitliğinde iki takım arasında oynanan maçlardaki skorlar dikkate alınıyor.

Devler Ligi'nde ihtimaller

E GRUBU

Liverpool'a gruptan çıkmak için beraberlik yeterli olacak. Spartak Moskova'nın gruptan çıkması için mutlaka kazanması gerekiyor. Sevilla, Maribor'u deplasmanda yenerse diğer maçın skoruna bakmadan gruptan çıkacak. Eğer Sevilla maçı berabere biter; Spartak Moskova'da yenerse 3 takım 9 puanda olacak ve üçlü averaja girecek. Eğer bu ihtimal gerçekleşirse Spartak ile Sevilla gruptan çıkacak; Liverpool 3. olarak UEFA Avrupa Ligi'ne gidecek. Son sıradaki Maribor'un hiçbir şansı bulunmuyor.

F GRUBU

Manchester City'nin lider çıkması garantilenmişti. Shakhtar'a gruptan çıkması için beraberlik yetecek. Napoli'nin gruptan çıkması için kazanması ve Manchester City'nin Shakhtar'u mağlup etmesi gerekiyor. Puanı olmayan Feyenoord'un şansı bulunmuyor.

G GRUBU

Temsilcimiz Beşiktaş'tan gruptan lider olarak çıktı. Son sıradaki Monaco'nun hiçbir şansı kalmadı. Porto eğer kazanırsa Leipzig-Beşiktaş maçının skoruna bakmadan gruptan çıkan 2. takım olacak. Leipzig'in gruptan çıkması için kazanması ve Porto'nun puan kaybetmesi gerekiyor. Eğer Porto yenilirse beraberlik de yeterli olacak.

H GRUBU

Tottenham'ın gruptan lider, Real Madrid'in 2. çıkması garanti. Son maçlarda UEFA Avrupa Ligi'ne gidecek takım belli olacak. Puan eşitliği halinde genel averajı saha iyi olan Dortmund 3. olacak. APOEL'in bugün Dortmund'dan daha iyi skor alması gerekiyor.

(Futbol İstatistik) 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner169

banner168