Riekerink: Eğer Podolski hazırsa...

Galatasaray teknik direktörü Jan Olde Riekerink'ten çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Riekerink: Eğer Podolski hazırsa...

Riekerink, “Umarım bu sezonda güzel geçer. İkinci yarıya umutlu bakma açısından güzel yerdeyiz. Konyaspor ve Karabükspor deplasmanlarından hedefimiz 2 galibiyetle ayrılmak. Al İttifak maçı önceden planlanmış bir maçtı. O yüzden iptal edemedik ve mecburen oynadık. Ahmet Çalık transferinde sona geldik. Bu transfer döneminde de beğendiğim oyuncular transfer ediliyor.” dedi.

Sözlerine Yasin Öztekin, Tolga Ciğerci, Podolski ve Sinan Gümüş ile devam eden Riekerink, “Yasin Öztekin bugün yeniden takımımıza katıldı. Kulübün verdiği ceza bitti. Konya maçında kart cezalısı olduğu için oynamayacak. Tolga Ciğerci Konyaspor maçında bizimle olmayacak. Sinan Gümüş’te ise; az da olsa şansımız var. Podolski için sabırlı olmalıyız. Yaşanan sakatlıklardan dolayı az oyuncuyla antrenman yaptık. Ama onlarda bizimle beraber kampta yer aldı. ” dedi.

Hollandalı hoca ayrıca “Konyaspor maçı zor olacaktır. Fiziksel ve iyi organize olan bir takım. Biz de hazırlığımızı yaptık. Farklı sistemde oynayabiliriz. Podolski hazır olursa Eren Derdiyok ile çift forvet oynatabilirim.

Garry Rodrigues çok kaliteli bir oyuncu. Takıma çabuk adapte oldu. Rodrigues bize seviye atlatacaktır.

Forvet transferi Podolski’nin geleceğiyle alakalı. Onun kalıp kalmayacağı bizim de tercihimizi şekillendirecek.

Yabancı bir stoper alınması mümkün. Aciliyeti yüksek bir mevki, Koray Günter’in durumuna göre şekillenecek.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER