Robin Van Persie'den cezaya tepki!

Fenerbahçe'nin Hollandalı yıldızı Robin Van Persie, Beşiktaş maçında yapmış olduğu hareket sebebiyle aldığı ceza hakkında ilk kez konuştu.

Robin Van Persie'den cezaya tepki!

Geçtiğimiz hafta oynanan ve saha içerisinde büyük gerginliklere yol açan Beşiktaş-Fenerbahçe maçının ardından 3 maç men cezası alan Hollandalı golcü Robşn Van Persie, aldığı ceza karşısında adeta isyan etti.

Persie, Beşiktaş derbisinde yaptığı dil hareketi nedeniyle 3 maç ceza almasına çok sinirlendi. Amacının kimseyi tahrik etmek olmadığını ve bunu kasıtlı yapmadığını belirten Hollandalı futbolcu, “Bu cezayı hak etmedim” sözleriyle kendisini savundu. Küçük bir olayın çok fazla büyütüldüğünü, Beşiktaşlı Dusko Tosiç’in fiziki müdahalelere rağmen sadece 4 maç ceza almasının çifte standart olduğunu belirten başarılı golcü, şu ifadeleri kullandı:

"Çok üzgünüm"

“Bunukendimi övmek için söylemiyorum ancak kariyerimde hep dünyanın en üst düzey liglerinde oynadım. Ancak oralarda böyle bir uygulama hiç görmedim. İlk kez böylesine ağır bir cezayla karşı karşıyayım.

Bunu hak edecek bir şey yaptığımı düşünmüyorum. Tüm futbol kamuoyu rakip statta yaşananlara şahit oldu. Çok fazla yorumda bulunmak istemiyorum ancak aldığım bu ceza inanılır gibi değil. F.Bahçeli futbolseverler çok üzgün olduğumu bilsinler. Cezam bittikten sonra gollerimle geri döneceğim.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER