Hasan Ali'den büyük fedakarlık

Fenerbahçe yönetiminin sözleşmesi sona eren Hasan Ali Kaldırım ile 3 yıllık sözleşme imzalamasında oyuncunun sakat olmasına rağmen ameliyat olmayıp maçlara çıktığı olduğu belirtildi.

Hasan Ali'den büyük fedakarlık

Fenerbahçe'nin 3 yıl daha sözleşme uzattığı Hasan Ali Kaldırım ile ilgili şok bir gerçek ortaya çıktı. Sözleşmesinin uzatılmasından dolayı eleştiri alan Fenerbahçe yönetiminin bu kararında Hasan Ali'nin, Ocak ayının başından bu yana yaşadığı büyük sakatlık problemine rağmen sahada olmaktan vazgeçmemesi, yönetimin oyuncuyu kadroda tutmasında önemli etkenlerden biri oldu.

Geçen sezonun devre arasına doğru oynanan maçta girdiği ikili mücadele sonunda Hasan'ın burnunda çatlak oluşmuştu. Doktorlar, nefes almakta dahi zorlanan oyuncuya derhal ameliyat olmasını önerdiler. Ancak yıldız oyuncu, "Kritik dönemde takımdan ayrı kalmak istemiyorum" diyerek ameliyatın tarihini erteledi.

Hasan Ali, ocak ayında ameliyat olsaydı şubat ayında takıma dönecekti ancak kritik maçları kaçıracaktı. Takımı yalnız bırakmamak adına ameliyat tarihini erteleyen futbolcu, 6 ay daha sakat kalma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

Oyuncunun yeni sözleşmesinde maddi açıdan önemli bir artışa gidilmezken 14 bin Euro olan maç başı parası, 'Puan başına 4 bin Euro' olarak düzeltildi. Bu durum oyuncunun yıllık yaklaşık 200 bin Euro daha az para almasını sağladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER