Vodafone Arena kapatıldı!

Beşiktaş'ta Divan Kurulu Seçimleri krizi giderek büyüyor

Vodafone Arena kapatıldı!

Beşiktaş Kulübü 2016 Mayıs ayında yapılan olaylı  Divan Kurulu Seçimleri'nin yankıları sürüyor. Seçimlerin Avukay Ali Rıza Dizdar tarafından mahekemeye verilmesiyle başlayan kriz, mahkemenin iptal kararı vermesi sonucu zirveye ulaştı. Mahkemenin verdiği kararı örnek gösteren Divan kurulu başkanı Yalçın Karadeniz kurulu tekrar toplantıya çağırdı.

Fikret Orman liderliğinde Beşiktaş Yönetimi yaptığı açıklamada, Yalçın Karadeniz'in verilen kınama cezası sonucu yöneticilik hakkının düştüğünü belirterek, yapılan çağrının resmi bir nitelik taşımadığını açıkladı. Tüm yöneticilere toplantı çağrısını dikkate almamaları yönünde uyarılarda bulundu. Karadeniz, çağrısını yineleyerek Divan Kurulu'nu Beşiktaş Vodafone Arena'ya çağırdı.Stad kapandı!

Siyah - beyazlı yönetim bunun üzerine Vodafone Arena'yı tamamen kapattı. Divan Kurulu toplantısına gelen yöneticiler stada geldiklerinde büyük bir şok yaşadı. Karadeniz, noter çağırarak tutanak tutturdu. Stad önünde basın açıklaması yapan Yalçın Karadeniz,'' Bugün burada olmamamızın sebebi 2017 Divan kurulu olağan 1. toplantısını yapmak içindir. Tüzüğümüzün 31. maddesi gereği 3 ayda bir divan kurulu toplantısı yapılır. Bu toplantıların nedeni kulübün denetimini yapmak ve bunu divan kurulu üyelerinie aktarmak.Ama maalesef bugün burada yönetim kuruluna, sicil kuruluna ve denetim kuruluna bu toplantımız engellenmiştir. Burada üzüntü duyduğum husus şudur.Ben Beşiktaş Divan kurulu üyelerinin burada bekletilmesinden rahatsızım ve utanç duydum. Bu konunun bu vaziyete gelmesinin nedeni ben ve yönetimim değildir.Bu olayın sebebi benim için başlatılan linç kampanyasıdır. Ben hiç bir şeye cevap vermedim çünkü takım şampiyonluk yolunda etkilenmemesi için.Beni disiplin kuruluna verdiler ve kınama cezası aldım.Bende hemen hukuk yoluna başvurdum ama kulüp hukuk dinlemektedir şu an.Biz kanunun gereğini yerine getirmeliyiz.Hiç kimse bana verilen cezanın hükmünü cebinde zannetmesin.Hukuk karar verene kadar divan başkanı benim.Öyle,birisi istiyor diye buradan gitmek olmaz.Bu olumsuz olayı kınamaya devam edeceğim. Hani birlik bereberlikten bahsediyorduk hani bu stat hepimizindi. bence çok yanlış yapıldı. konu ile ilgili noteri çağırdığım ve tespit ediyorum. Buraya gelen herkese teşekkürler.Katılmayın, gelmeyin çağrısına rağmen buraya gelenlere teşekkür ediyorum.Bu stat kimsenin yeri değildir" açıklamasını yaptı.

Avukat Ali Rıza Dizdar ise,  "Yaşanan bu süreci ben başlattım. Davayı açan benim ancak benim açtığım dava seçim iptali ile alakalıydı. Ancak gelinen bu noktada yönetimin, Yalçın Karadeniz'e verdiği kınama cezası ve başkanlığını tanımama olayı yalnıştır. Buraya gelen divan kurulu üyelerinin stata alınmamasıda insan haklarına aykırırdır'' ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2017, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER