Şenol Güneş'ten transfer açıklaması

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Antalya kampında açıklamalarda bulundu. Güneş, transfer konularına da değinerek Mehmet Ekici hakkında konuştu ve forvet transferi istediğini açıkladı.

Milli takım ve Trabzonspor ile görüştüğü iddialarına da yanıt veren Güneş'in açıklamaları şöyle: 

"Bugün itibarıyla transferin başlangıcındayız, son güne kadar transfer olabilir. Kimin gideceği, kalacağı buna bağlı. 2. yarı zor bir yarış olacak. İlk yarıda Avrupa'da oynayan takımların kayıpları olduğunu gördük. Görünen o ki; 4-5 takım şampiyonluk yarışına ortak olabilecek. Biz de bu yarışa ortak olabilmek için çalışıyoruz. Devre arası transferlerin zorlukları vardır. Takıma uyum sorunu olabilir. Bunların hepsini aşacağız. Beşiktaş'ın layık olduğu şampiyonluk yarışında hedefini gerçekleştirmesi gerekir. Ciddi boyutta sıkıntımız yok. Transferden kaynaklanan sorunlar var. Bu her takım için geçerli. Yönetim oldukça destek veriyor. Ciddi boyutta sıkıntımız yok. Transferden kaynaklanan sorunlarımız var. Taraftarın beklentisinin arttığını görüyorum. Onlara layık olabilmek için daha çok sorumluluk alacağız.

"AKSAYAN OLURSA ALTERNATİFİ YERİNE GEÇER"

Rakiplerimiz olmasa biz zaten bir hiçiz. Birbirimizi sorgular, yok eder hale geldik. Bizim için rakiplerimiz düşman değil, rekabet içerisinde dostluk içerisinde yarıştığımız kulüplerdir. Mutluluk üzüntüleri ortadan kaldırmak demektir. Kazanır veya kaybedersin hayat devam edecektir. İnsanlığa zarar vermeden, futbolun fairplay çerçevesinde olmasını diliyorum. Oyuncularımdan ayrım yapmıyorum. Olumlu izlenim bırakanlar şu an öndeler. Aksayan olursa alternatifi yerine geçer.

"BABEL DAHA HAZIR"

Mitrovic tatilden geldi. Onu ayrı çalıştırıyoruz. Takıma uyum sağlaması için zamana ihtiyacı var. Babel daha hazır ve önde. Takım uyumunu maçlarda göreceğiz. Transferde en son kararı başkan verdiği için transferle ilgileri başkandan alabilirsiniz. Teknik beceri iyi olabilir ama gücünle birlikte sahaya yansımazsa o zaman kim olduğun önemli değil. Dar alanda iyi top oynamaya çalışıyoruz. Oyuncuların ne verdiğine bakıyorum. Verirse iyi, vermezse hepsi kötü... Geçen sezon hücumda çok zenginlik yarattık. Bunda başarılı olduk. Bu sene Şampiyonlar Ligi'nde savunmaya ihtiyacımız vardı. Hücum ve savunmayı aynı anda yapmak gerekiyor. Mutsuz oyuncunun burada olması gerekmez. Gitmesinde fayda var. Benim için önemli değil, değerli oyuncu olması gerekir. Kenar oyuncularımızda fazlalık var. O bölgedeki isimleri daraltmak gerekir. Oynamayacaklar gönderilebilir

"CANER'İN DÖNÜŞÜNÜ TAM OLARAK BİLEMİYORUM"

Aras iyi çalışıyor. Veli'den daha iyi durumda. Veli'nin dönmesini isterim ama 2 yıldır yok Caner'in dönüşü Nisan mı olur, Mart mı olur, tam olarak bilemiyorum. Veli'nin dönmesini isterim ama 2 yıldır yok. Bizim üstümüzde olan rakibimizi geçme şansımız var. En rahat alacağımız Kasımpaşa maçını kaybettik. Rakiplerin puan kaybetmesini beklemem. Keni işimi kendim göreceğim.

"ŞAMPİYONLUĞU DAHA ÇOK İSTİYORUM"

Şampiyonlar Ligi'ndeki hedefimiz daha büyüktü. Şampiyonluğu daha fazla istiyorum. Ama UEFA Avrupa Ligi'nde de başarılı olmak istiyorum. UEFA Avrupa Ligi'nde iyi bir takımla oynayacağız. Zor bir takım. İyi oynadıklarını biliyorum. UEFA'da da tur atlamak istiyoruz. Şampiyonluğu daha fazla istiyorum. 

"MEHMET EKİCİ LİSTEMİZDE YOK"

Mehmet Ekici'nin durumu biraz farklı. Mehmet Ekici'nin adı bizimle geçmiyor. Trabzonspor, Mehmet Ekici ile anlaşamıyor, bırakmak zorunda. Mehmet Ekici'yi alırsam, Talisca, Tolgay, Olcay ve Oğuzhan'ı bırakmam lazım. Bizim önceliğimiz şu an santrfor. Biri sakatlansa hazırlık maçında santrforum olmayacak. Transfer idari, teknik bir yatırımdır. Teknik olarak bizim istediğimiz santrfor. Cenk tek kaldı çünkü. Transferlerle ilgili duruma göre değişebilir. Oyuncu mutlu olmayabilir, kulüp mutlu olmayabilir. Adriano'yu açıkta oynayabilir. Açıktan sol bek olarak bir tek elimde Olcay var. Transfer döneminin sonuna kadar her şey olabilir. Rekabeti sağlayacak oyuncular alınabilir. Sosa öyle bir insan değildi, tuhaf bir hale düştü. Gideceğini bile bile idmana çıktı. Ben iyi oyuncuları asla bırakmam. 3-4 sene çalışmak isterim. 

"TRABZON'A GİDERSEM AÇIK AÇIK SÖYLERİM"

Ben iki santrfor transferi istiyorum çünkü Ömer sakat, Aboubakar gitti. Sakatlık ihtimaline karşın da sol bek arıyoruz. Stada adımın verilmesi benim için önemli değil. Ben Trabzon'un kendisiyim zaten. Bunu saklamıyorum. Beşiktaş'ta çalışıyorum, Trabzon'da doğdum, gurur duyuyorum. Bir gün Trabzon'a veya başka bir takıma gidersem buraya ayıp etmem. Olsa açık açık söylerim. Trabzon'u seviyorum ama Beşiktaş'ı da çok seviyorum. Başkanla biz ağabey-kardeş gibi her şeyi konuşuyoruz. Bu sene kesin buradayım. Bizde niyet bozukluğu yok ama niyet bozukluğu olanlar var. 20-30 seneden bu yana devam ediyorlar. Ne Milli Takım ne de Trabzonspor için kimseyle görüşmedim, görüşmem de...
 
Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2017, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER