Oğuzhan Özyakup'un sözleşmesinde şok eden detay!

Beşiktaş ile Oğuzhan Özyakup arasında kısa süre önce imzalanan 5 yıllık sözleşmeye ait özel şartlara bağlanan bir serbest kalma maddesi ortaya çıktı.

Oğuzhan Özyakup'un sözleşmesinde şok eden detay!

Beşiktaş'ın üst üste elde ettiğ 2 şampiyonlukta büyük payı bulunan 24 yaşındaki milli oyuncunun yeni mukavelesinde 12 milyon Euroluk özel bir 'çıkış' maddesi olduğu bildirildi.

Oğuzhan tarafından sözlemeye koydurulduğu öğrenilen madeye göre Avrupa'nın önde gelen 4 kulübü bu bedeli Beşiktaş'a ödeyerek yıdız futbolcuyu hemen kadrolarına katabilecek.

Roma, Napoli, Sevilla, Atletico Madrid ve Monaco için Oğuzhan'ın bonservisi 12 milyon Euro olarak belirlendi. Sözleşmedeki özel maddede Avrupa'dan başka bir kulübün isminin yer almadığı aktarıldı.

Transfer teklifinin başka bir takımdan gelmesi halinde Oğuzhan'ın bonservisini Beşiktaş belirleyecek.

RAKİPLERE TRANSFER OLAMAZ

Oğuzhan Özyakup'un 5 yıllık yeni sözleşmesinde Türk kulüplerine transferini engelleyen özen bir madde de bulunmakta. Beşiktaşlı oyuncu, Fenerbahçe ve Galatasaray başta olmak üzere Türk kulüplerinden teklif alırsa sözleşmeye göre bu takımlara transfer olamayacak. Beşiktaş'ın izin vermesi halinde ise transferin önü açılabilecek.


 
 

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2017, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER