Ertem Şener: Şortlu ve kravatlı kuşlar

Spor basınının usta kalemi Ertem Şener, Beşiktaş'ın transferdeki hedeflerini ve siyah-beyazlı camianın sorunlarını yazdı

Ertem Şener: Şortlu ve kravatlı kuşlar
ŞORTLU VE KRAVATLI KUŞLAR

Beşiktaş yönetimi gözünü kararttı. Eto'o darbesinden sonra Şenol Güneş 'pivot santrofor istiyorum ' dedi. Aklıma ilk gelen soru; Eto'o'dan sonra mı pivot ihtiyacı doğdu? Eğer öyleyse durum vahim. Ya Eto'o gelseydi?

Öncelikle Pivot santrofor ne demek? Eto'o başka, pivot santrafor başka! Eto'o alıp giden,  yıkan, yakan, parçalayan tek başına bir özellik. Pivot santraforluk bir özelliği yok.

Bu gibi oyuncuların gol atması değil oyun içinde olması teknik direktör için önemlidir. Çünkü rakip takım için hava toplarında tehdit oluşturması yanı sıra, indirdiği toplarla arkadaşlarına pozisyon hazırlar. Sürekli sağa sola kaçar,arkadaşlarına da pozisyon yaratır. Pivot santraforun mutlaka arkasında 2-3 tane hızlı, topa hakim, sürekli dolaşan oyuncular kullanmalısınız. Beşiktaş'ta bu özellikte (pivot santrafor arkasında oynayacak) kaç oyuncu var ?

Aldığım duyum, Beşiktaş'ın Ukrayna'nın 'yeni Zlatan' dediği Pylyp Budkivskiy ile görüşme halinde olduğu. Ukrayna ligi gol krallığında 14 golle 2. olmuştu. 1.96 boyunda pivot santrafor. Bence çok özelliği olan bir isim.

AMA!

Beşiktaş eğer pivot santrafor transfer edecekse sistem değiştiriyor. Bu bir tehlike mi, yoksa avantaj mı sezon sonu göreceğiz. Beşiktaş aslında sistemini değil maratonun ortasında 'ayakkabı' değiştiriyor !

ŞAHANE-İ BAHANE! 

Yönetim haber salmış satacağız vereceğiz diye. Kuşlar söyledi. Olcay'ın haber bile yokmuş! Olcay eğer transferden haberi olsa neden 80 dakika Antalyaspor maçında oynasın? Neden sol uç ve sol bekte görev alsın? Ortada bilinmeyenli bir denklem var; Olcay mı gitmek istiyor yoksa Olcay gönderilmek mi isteniyor? Olcay giderse kendi isteği ile gitmeyecek. Bundan eminim. Yönetim ve Şenol hocanın kararı bu. 

Yeni gelecek golcünün ardından sol tarafta 'Babel, Cenk, Aboubakar, Quaresma, Talisca hatta Kerim' oynayacak. Alternatifler çok. Biri olmazsa biri. Olcay belli ki çizilmiş! Şenol hoca da son basın toplantısında bunu ima etti aslında, şifreler var kelimelerinin arasında. Ersun Yanal ve Başkan Muharrem Usta istiyormuş, hatta Antalya kampında birebir görüşülmüş. Olcay Almanya'da menajeri olan abisi ile beraber İstanbul'a geliyor bugün. Olcay'a kimse kızmasın. İstenmediği yerde durmaz 29 yaşında milli bir oyuncu. Gazetecilere Olcay gitti artık Trabzonlu diyen siyah beyazlı yöneticiler kimler? Olcay kırgın ve biraz da dalga geçerek 'bize her yer Trabzon' diyor mu acaba arkadaşlarının yanında?

ÜMRANİYE ŞİMDİLİK BEMBEYAZ!

Beşiktaş'ta takım içinde sorunlar çığ gibi büyüyor. Huzursuzluk had safhada. Patladı patlayacak eli kulağında olan isimler var. Benden söylemesi. Yöneticiler kendi içinde, futbolcular kendi aralarında huzursuz. Neden? Yazık ki şampiyonluğun en güçlü adayı olan bir takımın Başkanı Fikret Orman'ın iyi niyeti suiistimal ediliyor. Umut Güner gibi bir profesyonel yöneticinin emeklerine yazık oluyor.Takım içinde 4-5 iyi niyetli futbolcunun hayalleri yok ediliyor. Yazık. Ümraniye'de birileri birilerinin kuyusunu kazıyor.Şimdilik,  -5 derecede soğukta kardan görünmüyor bu sorunlar.Kar eriyince , güneş açınca ne olacak ?
Uyarıyorum; Ümraniye'de şortlu ve kravatlı kuşlara dikkat!
Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2017, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER