Abdullah Avcı: Lider olmak güç veriyor

Lider Medipol Başakşehir'in teknik direktörü Abdullah Avcı, NTV Spor'a konuştu. Avcı "tepede olmak bize yük değil güç getiriyor; özgüvenimizi artırıyor" dedi.

Abdullah Avcı: Lider olmak güç veriyor

Spor Toto Süper Lig 'de sezonun ilk yarısını namağlup ve 36 puanla lider tamamlayan Medipol Başakşehir'in teknik direktörü Abdullah Avcı, takımının Antalya kampında NTV Spor'a konuştu.

"Şampiyon olsak bile kulübü borçlandırmayacağız"
Ligin zirvesinde olmaları ve şampiyonluk şansları hakkında değerlendirmelerde bulunan Avcı "Tepede olmak bize yük değil güç getiriyor; özgüvenimizi artırıyor. Baskımız yok. Oyun gücüyle kazanacağız, böyle devam edeceğiz. Kupa almak her şey değildir. Kupa alıp kulübü borçlandırmak da doğru mantık değildir. Şampiyon olsak bile biz mevcut yol haritamızdan sapmayacağız. Kulübü borçlandırmadan doğru adımları atmamız lazım. Biz şampiyonluk söylemiyle yola çıkmadık. Odaklandığımız nokta önümüzde maç. Büyük fotoğrafa bakmak bizi yorar. Bu yol haritası bizi 28 ve 29. haftalarda nerede tutacak, ona bakacağız. O haftalarda yarışın içinde olursak, bizim için önemli bir gelişimdir" ifadesini kullandı.

"Eto'o gündemimizde olmadı"
Eto'o'nun Antalyaspor'da kalma kararını değerlendiren Avcı, "Eto'o çok gündemimizde olmadı. Eto'o dünya markası, oyuncu kalitesi çok yüksek. Özellikle bizimle oynadığı maçlarda boş geçmiyor. Yarışırken oyuncu kalitesini yükseltmek önemlidir. Kulübünde kalıyormuş. Bizim böyle bir tasarrufumuz olmadı. Antalyaspor'a katkı sağlayan, sempatik bir oyuncu. Ona başarılar diliyoruz" dedi.

"Ben de oyuncu olsam bize gelmek isterim"
Transferle ilgili düşünceleri sorulan teknik adam, "Gelmek isteyen oyuncu sayısı fazla, bu bir gerçek. Ben de oyuncu olsam, ben de gelmek isterim. Beni buraya taşıyan oyuncu grubu daha değerlidir. Kazanma karakterli oyuncu grubum var. Ligin burasında olabiliyorsak, tecrübeli oyuncuların burada olmasının önemi var. Emre burada örnektir. Şu anda 2 transferde durduk gibi görünüyor, ama bilemiyorum" cevabını verdi.

"Visca ile oturduk konuştuk"
Visca için gelen yüksek teklif sonrası ayrılması için görüş bildirdiğini belirten Abdullah Avcı, "Ben inan o paraları gördükten sonra başkanımıza söylemiştim, verelim diye. Edin de bizde kazanacağının 3 katını kazanacaktı gittiği yerde. Oturduk, konuştuk. Ertesi gün, tamam ben çok mutluyum, buradayım dedi. Kulübün menfaatlerini değerlendiririz. Örneğin geçen sene Badji'yi verdik yarışırken. Ben iletişimin olduğu yerde çözümün olduğunu düşünüyorum. Çözümler her şeyi hallederiz" ifadelerini kullandı.

"Yurt içinden teklifler geldi"
Büyük takımlardan teklif almasına rağmen Başakşehir'de görevine devam etmeyi düşündüğünü vurgulayan başarılı hoca, "Yurt içinden teklifler aldım, büyük takımlardan teklifler aldım. Benim duygularım, neler hissettiğim de önemlidir. Ben ahde vefayı bilen birisiyimdir. Türkiye'deki rüzgar nasıl esiyor, bilmiyorum. Çok ortalıkta olan, 24 saat konuşulan bir adam olmak istemiyorum. Zaman ne gösterecek, göreceğiz" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER