Umut Bozok'tan Milli Takım iddialarına yanıt!

A Milli Takım teknik direktörü Lucescu tarafından 'milli formayı reddettiği' gerekçesiyle eleştirilen Umut Bozok'tan yanıt geldi.

Umut Bozok'tan Milli Takım iddialarına yanıt!

Fransa Lig 2'de 36 maçta attığı 24 golle gol kralı olan Umut Bozok geçtiğimiz günlerde A Milli Takıma çağırılmaması ile ilgili gündeme gelmişti.

Teknik Direktör Lucescu'nun: ''Umut'u birçok kez seyrettim. Milli Takım için henüz hazır değil, zamana ihtiyacı var. Milli Takım'ı istemek, hak etmek lazım. U21'i reddettiğini unutmayın. Hangi oyuncu olursa olsun, bu formayı sevmeli'' ifadelerinden sonra Bozok bir takipçisine, "Çok teşekkürler. Ümit Milli Takımı hiçbir zaman reddetmedim. Çağrılara her zaman cevap verdim. Beni son açıklanan kadrolara seçmediler. Geniş kadroda yer alıyordum ama maç kadrosuna alınmadım'' yanıtını vererek, Lucescu'yu yalanlamıştı.

"TÜRKİYE FORMASI GİYMEK ONURDUR"

Umut Bozok, günün geç saatlerinde twitter hesabından yaptığı açıklamaya Beyaz TV'de yayınlanan Beyaz Futbol programının moderatörü Ertem Şener'i de ekleyerek şu söylemlerde bulundu.

İşte o açıklamalar:

Daha önce de Ümit Milli Takım'ı hiçbir zaman reddetmediğini söyleyen Bozok, "Her zaman oynamak istediğimi söyledim. Ancak beni son maçlarda kadroya almadılar. Geniş kadroya girdiğim hâlde maç kadrosuna giremiyordum" şeklinde konuşmuştu.

Bu sezon 37 maçta 25 gol atan genç oyuncu, gösterdiği performansla takımı Nimes'i Ligue 1'e taşıdı.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2018, 01:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER