Beşiktaşlı yöneticilerden Türk şehitliğine ziyaret

Beşiktaş'ın Hapoel Beer-Sheva ile oynayacağı maç için İsrail'de bulunan siyah beyazlı yöneticiler Beer-Sheva kentinde bulunan Atatürk ile Şehitler Anıtı'nı ziyaret etti.

Beşiktaşlı yöneticilerden Türk şehitliğine ziyaret

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi ile yönetim kurulu üyeleri Ahmet Ürkmezgil, Metin Albayrak, Hüseyin Mican ve Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile Türkiye'nin İsrail Büyükelçisi Kemal Ökem, Mustafa Kemal Atatürk Meydanı'nda bulunan her iki anıtı ziyaret etti.

Ahmet Nur Çebi ve Kemal Ökem, Birinci Dünya Savaşı'nda şehit olan 298 Türk askeri için dikilen Şehitler Anıtı'na da çelenk  bıraktı.
 
Meydanın ve anıtların bakımını yapan Ishak Şalit ile eşi Yahudit Şalit de hazır bulundu.
 
Törende kısa bir konuşma yapan Çebi, yaptıkları ziyaretle Mustafa Kemal Atatürk'e ve şehitlere saygılarını bir kez daha sunduklarını belirterek,  "Her şeyden önce Anadolu'dan uzak, Osmanlı'ya ait topraklardayız. Zamanında  burada çok kan döküldü. Atatürk heykelinin önündeyiz. Kurtuluş Savaşı'nın  başkomutanı ve ilk cumhurbaşkanıdır. Osmanlı'dan bu tarafa gelen, Cumhuriyetimizi  içeren bir alan içinde görüyoruz. Gurur duyuyoruz. Bu anıtın bakımını yapan  hanımefendi de burada. Beşiktaşlı olduğunu söyledi." diye konuştu.
 
İsrail'in Türkiye Büyükelçisi Kemal Ökem ise anıtın bakımını yapan ailenin bu işi gönüllü gerçekleştirdiğini vurgulayarak kendilerine teşekkür etti.
 
Tören sonunda Ahmet Nur Çebi, Ishak ve Yahudit Şalit çiftine  isimlerinin yazılı olduğu Beşiktaş formasını hediye etti.
 
Bu arada siyah-beyazlı kulübün yöneticileri Beşiktaş'ın Hapoel  Beer-Sheva ile yapacağı karşılaşma Kudüs'ü gezme fırsatı buldu. Yöneticiler  Mescid-i Aksa'yı da gezerek burada namaz kıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER